Ünlü Ekonomist Uyardı! ‘Büyük Kriz Kapıda, Dolar Şok Edecek’

Ünlü ekonomist Zelyut vatandaşlara kötü haberi vererek ‘büyük krizi’ anlattı.

ZELYUT: “BÜYÜK BİR KRİZ VAR”

Evren Devrim Zelyut, finansal bir çöküşün yakın olduğunu belirtirken, yatırımcılara dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulundu. Zelyut, “60 ile 65 arasında bir seviye, gerçek bir olasılık. 2022 yılının Ocak ayında döviz kuru 11 ila 12 lira civarındaydı. 2023’ün başlarında ise kur 18 lira seviyesine çıkmıştı. 2024’e geçtiğimizde, tansiyonun yükseldiğini görüyoruz. Yeni bir kriz nasıl oluşur? Şimdi, işte size bazı ipuçları: Eski krizlerden farklı olarak, bu sefer 60-65 birimleri önemli olacak. Neden mi? Çünkü krizin babası geliyor” ifadelerini kullandı.

“VATANDAŞLAR BU DURUMUN ALTINDA KALACAK”

Büyük krizin yakın olduğunu söyleyen Zelyut, “60-65 nedir? Bu, mazot fiyatının 60-65 dolar aralığında seyretmesini ifade ediyor. Dolar fiyatı, Körfez’den gelen dolarlarla baskı altında tutularak 41-42 aralığında olacak, ancak 60-65 dolarlık mazot fiyatı hepimizi etkileyecek. Özür dilerim, düzeltiyorum: Mazot fiyatı 60-65 lira olacak” açıklamasında bulundu.

‘2023 Ağustos’unda mazot fiyatının 45’i geçeceğini’ söylediğini belirten Zelyut, nedenini ise aynı işlenen sisteme bağladı. Zelyut, “Ağustos ayında olanlar şimdi tekrarlanıyor, hiçbir şey değişmiyor. 60-65 arası mazot fiyatı ve 41-42 arası dolar fiyatıyla, hane halkı ne yazık ki bu durumun altında kalacak” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x